Možnosti vstupu.


Každý bazén je dělaný jinak a máte různé tvary a velikosti. Některé bazény jsou nadzemní, že nemají předpoklady na umístění do zemně a jiné jsou naopak dělané přímo do zemně. Můžete mít jen kovovou konstrukci, která vám bude držet bazénovou plachtu, nebo si zvolíte rovnou bazénovou vanu, která má ideální tvar, který se vám hodí do prostoru na zahradě. Většina bazénů v zemi jsou dokola zadělané a jednoduše k nim přijdete, aniž byste museli překračovat nějakou mezeru nebo něco přecházet. Jsou v rovině zemně. Tak to lidé mají celkem hodně na výběr, který bazén zvolí. Podle toho se bude odvíjet i příslušenství a způsob vstupu do bazénu.

žebříky do bazénu

Do některých se jde po schodech a do jiných pomocí žebříků, dnes si povíme, jaké vlastně máte možnosti, když si vybíráte vstup do bazénu. Většina bazénů, které jsou umístěny nad zemí, což je myšleno jen položeny na zemi a musíte se dostat přes hranici bazénu, jsou řešeny bazénovými žebříky, které nejsou moc stabilní, ale dostanete se do nich tam i spět. Většinou nejsou upevněny na pevno a jsou do bazénu jen vloženy a při potřebě se dají zase jednoduše vytáhnout ven. Jinou variantu vstupu do nadzemních bazénu ani neznáme. Máte jednu a tou je samotný žebřík.

https://www.chlorito.cz/bazenove-schudky

Pak jsou tu bazény umístěné v zemi a ty už májí více možností. První možností je podobný žebřík do bazénu jako je u nadzemních bazénů, akorát je ochuzen o první část žebříku a začíná rovnou v nejvyšším bodě, kde se jen jednoduše sestupuje dolů do vody. Tyto žebříky jsou ve většině případů na pevno připevněné, tak lépe drží a nebudou se vám tolik hýbat. Ovšem když je chcete, například na zimu uschovat není v tom žádný problém, jednoduše je vymontujete a část nad vodou se dá schovat a zazimovat. Přece jenom je to praktické pro zimní období, kdy se musí bazén zazimovat. Další variantou jsou klasické schody, kdy jeden po druhém vstoupíte do vody, je to vhodnější pro děti, ale i starší osoby. Je dobrá varianta, když máte bazén velký.